Witamy w BT ROLETY
Tel.: 606 15 00 15

Czy rolety zewnętrzne chronią przed zimnem, hałasem i zatrzymują ciepło?

Ostatnimi czasy rosnącym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszą się rolety zewnętrzne. Są one montowane w otworach okiennych zarówno tych nowoczesnych, jak i nieco starszych budynków. Główną motywacją do zamontowania tego typu akcesoriów jest chęć zapewnienia sobie maksymalnej prywatności w podczas przebywania wewnątrz pomieszczeń. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z szeregu innych walorów, jakie niosą za sobą rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne - dlaczego warto?

Bardzo dużym walorem rolet zewnętrznych jest to, że akcesoria tego typu są dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach, co powoduje, że każda osoba znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Produkty charakteryzują się zróżnicowaną kolorystyką i wymiarami, dzięki czemu mogą zostać dostosowane do każdego budynku. Ważną informacją jest fakt, że sprzęty mogą być montowane zarówno w oknach fasadowych, jak i dachowych. Każda osoba znajdzie więc coś dla siebie.

Zadbaj o energooszczędność budynku

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale rolety zewnętrzne w znakomity sposób chronią budynek przed ucieczką ciepła. Jest to szczególnie istotne zimą, gdyż dodatkowa bariera zapobiega nadmiernemu wyziębianiu się pomieszczeń, a to pozwala na ograniczenie wydatków przeznaczanych na ogrzewanie budynku. Warto w tym miejscu również zwrócić uwagę na aspekt akustyki. Jak wykazały przeprowadzane badania oraz jak pokazują opinie osób na co dzień korzystających z rolet zewnętrznych, tego typu akcesoria doskonale tłumią wszelkie odgłosy dobiegające z zewnątrz. Bez względu na to zatem czy mieszkamy przy ruchliwej ulicy, czy tuż za oknem regularnie przejeżdża pociąg, rolety zewnętrzne doskonale poradzą sobie z wytłumieniem otoczenia. Przekłada się to na wysoki komfort przebywania wewnątrz budynku. Decydując się na rolety zewnętrzne pamiętać należy również o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Tego typu ochrona okien stanowi skuteczną przeszkodę dla złodziei, którzy nie mają wglądu w zawartość poszczególnych pomieszczeń.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Rolety zewnętrzne są dostępne w kilku wariantach. Spotkać można bowiem akcesoria obsługiwane ręcznie za pomocą specjalnej taśmy lub elektrycznie przy pomocy przełącznika. Coraz częściej spotkać można również akcesoria Smart Home, którymi można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej.