Witamy w BT ROLETY
Tel.: 606 15 00 15

Rolety zewnętrzne - czy warto je zamontować w domu?

Nie ulega wątpliwości, że wiele osób poszukuje coraz nowocześniejszych i sprawdzonych rozwiązań, które mogą być zaimplementowane do budynku mieszkalnego. Wspomnieć w tym miejscu należy między innymi o innowacyjnych urządzeniach RTV i AGD, a także o systemach alarmowych. Rosnąca liczba konsumentów coraz mocniej interesuje się również roletami zewnętrznymi. Akcesoria tego typu mogą być montowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w innych budynkach (na przykład w biurowcach). Produkty montowane bezpośrednio przed oknem cieszą się rosnącą popularnością z co najmniej kilku powodów.

Montaż rolet zewnętrznych

Mówiąc o roletach zewnętrznych trzeba powiedzieć, że akcesoria tego typu charakteryzują się bardzo prostym i intuicyjnym montażem. Mogą być instalowane zarówno na oknach dachowych, jak i fasadowych, co umożliwia dostosowanie się do praktycznie wszystkich warunków panujących w konkretnym budynku. Montaż nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi czy akcesoriów. Nie zmienia to jednak faktu, że decydując się na zastosowanie rolet okiennych, warto by ich montaż przeprowadziła profesjonalna firma z doświadczeniem. Pozwoli to przede wszystkim na uniknięcie najpopularniejszych błędów, które mogą się pojawić w momencie, gdy instalację będą prowadziły osoby bez odpowiednich kwalifikacji i umiejętności.

Zabezpiecz budynek przed zimą i w czasie lata

Często pojawiającym się zjawiskiem w budynku mieszkalnym są mostki termiczne. Występują one przede wszystkim w okolicy drzwi, a także okien. Właśnie to powoduje, że warto poważnie zainteresować się roletami zewnętrznymi. Akcesoria te mogą w znaczący sposób poprawić parametry izolacyjne budynku zwiększając je nawet o około 17 procent. Dzięki temu możliwe jest stworzenie znakomicie spisującej się bariery blokującej przepływ zimna. Nie każdy o tym wie, ale rolety zewnętrzne w znakomity sposób chronią wnętrze budynku nie tylko przed mrozami, ale również przed upałami. Znacząca ilość ciepła “wpada” do naszych mieszkań właśnie przez otwory okienne. Aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się latem, warto postawić na proste, a jednocześnie bardzo skuteczne rozwiązanie. Są nim oczywiście rolety zewnętrzne. Produkty te są dostępne w wielu wariantach rozmiarowych, kolorystycznych i stylistycznych, co powoduje, że każda osoba może wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Charakteryzują się nie tylko doskonałym wyglądem, ale oprócz tego również wysoką funkcjonalnością, dzięki czemu sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Zadbaj o swoje rachunki

Nie jest żadną tajemnicą, że skoro rolety zewnętrzne pozwalają zabezpieczyć budynek przed napływem zimna w ciągu zimy oraz przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń latem, to w znaczący sposób wpływają na oszczędności gospodarstwa domowego. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na znaczne ograniczenie wydatków przeznaczanych na ogrzewanie pomieszczeń w miesiącach zimowych oraz na ich klimatyzowanie w miesiącach letnich.

Zapewnij sobie komfort dzięki roletom zewnętrznym

Jeśli Twój dom nie znajduje się na wsi, z dala od innych zabudowań oraz mocno uczęszczanych dróg, z pewnością docenisz jeszcze jedną zaletę, którą niesie za sobą montaż rolet zewnętrznych. Jest nią oczywiście izolacja akustyczna. Bawiące się przed domem dzieci, przejeżdżające samochody czy też sąsiad koszący trawę - istnieje wiele czynników, które mogą negatywnie wpływać na nasz komfort przebywania w domu. Ważną informacją jest jednak fakt, że rolety zewnętrzne bardzo dobrze wytłumiają odgłosy dochodzące z dworu zapewniając ochronę przed wszelkiego rodzaju dźwiękami. Możliwe jest więc skorzystanie z drzemki czy też zatracenie się w lekturze książki i nieprzejmowanie się dźwiękami sprzed domu.

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas nieobecności w domu

Zdarzają się sytuacje, gdy na kilka lub nawet kilkanaście dni wyjeżdżamy z domu pozostawiając go właściwie bez żadnej opieki. Wyjazd służbowy czy podróż na wakacje – to tylko przykład momentów, gdy znajdujemy się nawet kilkaset kilometrów od swojego mieszkania. Aby nie musieć prosić sąsiada o doglądanie posesji, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, które w znaczny sposób zminimalizuje ryzyko włamania do naszego budynku. Rozwiązaniem tym są oczywiście rolety zewnętrzne. Akcesoria tego typu w znakomity sposób zabezpieczają okna domu całkowicie je zasłaniając. Dzięki temu nie ma możliwości podejrzenia zawartości poszczególnych pomieszczeń, a to bardzo mocno ogranicza ryzyko włamania do domu.

Wygodna i prostota codziennego użytkowania

Istnieje kilka rodzajów rolet zewnętrznych. Mogą być one sterowane za pomocą specjalnego paska znajdującego się wewnątrz budynku, a także elektrycznie, poprzez naciśnięcie przycisku umieszczonego przy oknie. Istnieje jeszcze jeden sposób sterowania tego typu akcesoriami – poprzez aplikację mobilną. Najnowocześniejsze generacje rolet pozwalają podłączyć je do sieci, dzięki czemu możliwe jest sterowanie akcesoriami przez smartfon, praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Od teraz nie musisz już ruszać się z kanapy, aby zasłonić okno. Nie musisz nawet pamiętać o jego zasłonięciu podczas wychodzenia z domu, gdyż wszystkimi procesami można zarządzać za pomocą telefonu lub innego urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu oraz czasie.

Zatroszcz się o swoja prywatność

Ostatnią bardzo dużą zaletą rolet zewnętrznych jest to, że akcesoria tego typu bardzo mocno dbają o naszą prywatność. Nikt z nas nie lubi przecież, gdy ktoś idący chodnikiem zagląda w okna naszego mieszkania. Gdy jeszcze na zewnątrz jest ciemno, a w pomieszczeniu mamy zapalone światło, dokładnie widać, co robimy oraz jakie mamy wyposażenie domu. Warto w takich sytuacjach postawić na rolety zewnętrzne, które w doskonały sposób zadbają o naszą prywatność i uchronią nas przed ciekawskimi podglądaczami. To tylko przykład szeregu zalet, jakie niosą za sobą rolety zewnętrzne. Jak zostało to już wspomniane, akcesoria tego typu są dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach, dlatego nie czekaj i już teraz wybierz produkt dla siebie! Warto wspomnieć, że te konkretne sprzęty są wysoce odporne na działanie niesprzyjających warunków pogodowych, takich jak na przykład silny wiatr, mróz czy też opady deszczu i śniegu.