Witamy w BT ROLETY
Tel.: 606 15 00 15

Osłony okienne przydatne przez cały rok

Ostatnimi czasy coraz więcej konsumentów decyduje się na montaż w swoich domach specjalnych osłon okiennych. Akcesoria te charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, a ich znakomita jakość wykonania powoduje, że mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Produkty są dostępne w wielu wariantach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każda z osób znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Wielu osobom wydaje się, że osłony okienne znajdują swoje zastosowanie wyłącznie latem, by ochronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się w upalne dni. Jest to tylko połowiczna prawda, gdyż akcesoria te mogą być z powodzeniem użytkowane przez cały rok. W miesiącach zimowych słońce znajduje się nieco niżej nad horyzontem, a co za tym idzie promienie mogą być bardziej dokuczliwe.

Zadbaj o swoją prywatność

Zapalone w domu światło podczas wieczorów powoduje, że każdy przechodzień na chodniku może zajrzeć do naszego domu. Zapewne nikt z nas nie chce być obserwowany, dlatego warto w takiej sytuacji zaopatrzyć swoje okna w specjalne osłony. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie sobie zarówno prywatności, jak i wysokiego stopnia komfortu.

Nie każdy o tym wie, ale osłony okienne w znakomity sposób poprawiają izolację termiczną budynku. Jeśli więc pragniesz w znaczący sposób obniżyć koszty przeznaczane na ogrzewanie budynku podczas zimy, warto rozważyć zakup osłon okiennych. Ich ogromną zaletą jest łatwość montażu i codziennej obsługi. Dzięki temu każda z osób będzie usatysfakcjonowana z użytkowania osłon.

Wybierz najlepszą osłonę dla siebie

Bardzo istotne jest, aby wybierając osłonę okienną zdecydować się na odpowiedni model. W tym aspekcie warto, by produkty były wykonane z materiałów z grupy B, które zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest również kolor osłony. Ciemne barwy zagwarantują nam bardzo wysoki stopień zaciemnienia pomieszczeń, jednak z drugiej strony, bardzo szybko będą się nagrzewać od słońca. Warto więc, by aspekt koloru był możliwie najbardziej wypośrodkowany, co przyniesie zauważalny komfort codziennego przebywania w pomieszczeniach.